7 rzeczy, które mężczyźni powinni wiedzieć o kobietach

Poradników, książek i artykułów na ten temat można znaleźć dziesiątki. Jednak większość z nich omawia popularne stereotypy, które prędzej czy później okazują się totalnym fiaskiem. A są rzeczy, które mężczyźni naprawdę powinni wiedzieć o kobietach.

My też boimy się zobowiązań

Czy to na początku znajomości, czy przy dłuższym związku – to nie jest tak, że każda kobieta automatycznie odczuwa potrzebę zatrzymania samca na stałe. Tak samo jak Wy boimy się poważnych decyzji i większych kroków. Hormony i instynkt wcale nie biorą nad nami góry, jeśli stoimy przed naprawdę ważnymi wyborami. Ba, często rozum wygrywa z sercem – myślimy o ewentualnych konsekwencjach i wolimy nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Strach przed poważnymi decyzjami nie oznacza braku dojrzałości – wynika on bardziej z obaw przed porażką.

Wykaż zainteresowanie, a z pewnością się odwdzięczymy

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, iż większość kobiecych zainteresowań jest dla mężczyzn po prostu nudnych. Jednak jeśli chociaż spróbujesz posłuchać o jej zainteresowaniach i zrozumiesz fascynację, kobieta z pewnością uczyni to samo. Uwierz – ogromna część kobiet kompletnie nie widzi nic interesującego w samochodach, grach komputerowych czy informatycznych rzeczach, ale jeśli ich partner się tym interesuje – postarają się go wysłuchać i pokazać, że okazują zainteresowanie tym, co go fascynuje. To działa w obie strony J

Kobiety lubią mężczyzn, nie chłopców

Nie dzwoń co chwilę do mamy o radę, nie pytaj o wszystko, nie zachowuj się jak życiowa łamaga, za którą wszystko trzeba robić. Kobieta nie szuka faceta po to, żeby się nim opiekować – tylko po to, żeby razem się realizować. Nie żyjemy już w czasach, kiedy rolą kobiety jest opieka nad domem, zaś mężczyzny – utrzymanie rodziny. Mamy czasy równości, w których obowiązki w miarę potrzeb powinny być podzielone. Jeśli oczekujesz od kobiety, że po powrocie z pracy będzie codziennie czekał na Ciebie ciepły obiad, pranie zawsze będzie czyste, a mieszkanie wysprzątane – grubo się zdziwisz. Nikt nie wymaga od Ciebie umiejętności robienia crème brulee, ale podstawowe ogarnięcie życia to kompletny obowiązek.

Nie możemy być tylko perfekcyjną panią domu i doskonałą kochanką, potrzebujemy też bycia… człowiekiem

Każda z nas potrzebuje chwili odpoczynku. Po ciężkim dniu chcemy tylko zmyć makijaż, zarzucić na siebie dresy i pójść obejrzeć film z dużą paczką chipsów. Nie da się na co dzień biegać po domu w gorsecie i szpilkach, gotując dziesiątki niesamowitych potraw. To nie porno. My też czujemy potrzebę zwykłego odpoczynku, popijając piwo do głupkowatego serialu. Ale jeśli pokażecie, że w takiej wersji kochacie nas tak samo – z pewnością porządnie się odwdzięczymy ;)

Czasami gra wstępna wcale nie jest potrzebna

Są takie dni, kiedy wcale nie mamy ochoty na delikatne i wolne głaskanie, całowanie i mizianie. Czasami potrzebujemy mocniejszych bodźców, jak zdecydowany ton i rzucenie na łóżko. Rzecz jasna, musicie wyczuć, kiedy taki moment nadejdzie, ale kiedy przychodzimy do sypialni ubrane w szpilki i pończochy, a nie zwykłą pidżamę, na pewno coś jest na rzeczy. Wykorzystajcie to odpowiednio.

Drobny gest może ucieszyć bardziej, niż drogi prezent

Nie myśl, że każdego tygodnia oczekujemy prezentów w postaci nowej biżuterii, torebki czy płaszcza. Pojedynczy tulipan, czekoladki, czasami dobra płyta. Albo śniadanie do łóżka. Pokaż swoje zainteresowanie, uświadom kobiecie, że Ci na niej zależy. Małe gesty niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny, który mocno zapada w pamięć. Nie musisz wydawać setek złotych, żeby uszczęśliwić swoją wybrankę :)

Foch to nie zawsze to, co myślisz

Ok, może czasami – zdarza się, że obrażamy się bez powodu. Ale taka już kobieca natura i szalejące hormony. Jednak zazwyczaj nie chodzi o „jestem zła, bo tak”. Najczęściej to próba ukrycia strachu czy niepewności. – czy to przed trudną rozmową, czy przed zwróceniem uwagi, że coś nam nie pasuje. To nie jest tak, że kobiety są wiecznie pełne odwagi. Są tematy, które przysparzają nam bólu brzucha, a my wolimy zareagować agresją, niż pokazać, że się boimy. Więc następnym razem nie zataczaj błędnego koła i nie obrażaj się na swoją kobietę za to, że ona się obraziła – albo przeczekaj, albo delikatnie spróbuj zapytać, czy coś nie leży jej na sercu. Nawet jeśli odwarknie, to za godzinę przyjdzie porozmawiać.

Zobacz inne:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *