Magiczne emocje.

Wiem, tytuł brzmi nieco infantylnie. Trudno. Ważniejsza jest treść i przekaz całego dzisiejszego posta :)

Magią są dla mnie przeżycia związane z bliskimi nam osobami. Magią jest dla mnie to, jak ogromny kalejdoskop emocji potrafią one wywołać. Stoisz spokojnie i nagle zaczynają lecieć Ci łzy – jednocześnie wzruszenia, radości i smutku. Nie wiesz, co się dzieje, organizm reaguje samoczynnie. Wiesz tylko tyle, że w danej chwili nie ma nic ważniejszego, niż osoba, dla której tutaj teraz jesteś. Nieważne, jaka to uroczystość – mamy ogromne szczęście móc przeżywać najważniejsze momenty życia naszej rodziny czy przyjaciół. Mamy dar bycia razem z nimi, a nie tylko spoglądania na wszystko z boku. A kiedy znasz tę osobę dosłownie od zawsze, tym bardziej emocjonalnie reagujesz. To dla mnie coś pięknego. Nie ma wtedy świata dookoła, jest tylko więź pomiędzy Wami.

Emocje potrafią nami zawładnąć całkowicie. Wczoraj było jedno z najważniejszych wydarzeń w moim życiu – niektórzy wiedzą, o co chodzi, niektórzy dowiedzą się w najbliższym czasie, ponieważ mam zamiar opisać to niesamowite przeżycie (na ile uda mi się wyrazić je słowami). Dzisiaj jeszcze czuję w sobie przeplatające się emocje, jednak powoli zaczynają gasnąć i nie płoną już z taką siłą. Jednak były momenty, kiedy nie potrafiłam nad nimi zapanować. To nic, czasami to potrzebne.

Nie dajmy zabić tej magii, która nam towarzyszy. Tego daru, dzięki któremu jesteśmy ludźmi, a nie maszynami. Nie wstydźmy się emocji, dzielmy się nimi, przeżywajmy najważniejsze momenty z naszymi bliskimi. Nie chodzi o to, żeby próbować je ukrywać, bądź ostentacyjnie eksponować. Chodzi o to, żeby w pewnych chwilach emocje wzięły górę nad myśleniem. Nie muszę Wam mówić, kiedy – to się po prostu czuje. To właśnie istota emocji.

pics s.m.art studio

emocje1PIC_7946

| FrontRowShop coat | Romwe top & jeans | Styloweobuwie shoes |

432

Zobacz inne:

8 komentarzy

  1. Jakie infantylne pierdoły Ty piszesz na swoim blogu….

    Doczepić Ci siwą brodę a mielibysmy greckiego filozofa :)

    Pozdrawiam :)

  2. Genialnie napisałaś. Takie wielkie emocje to piękna sprawa i widać, że to wydarzenie wywarło na Ciebie olbrzymi wpływ.
    A płaszcz taki nietypowy… :)

  3. Uwielbiam Cię czytać! Zwłaszcza wtedy, kiedy potrafię sobie wyobrazić Twoje uczucia ;) I kiedy piszesz tak, że aż chcę wstać i działaś! Jesteś moją dawką motywacji! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *