Jesteś słaby!

Jesteś słaby, nie umiesz sobie z niczym poradzić, nic nie jesteś wart! Co Ty w ogóle robisz ze swoim życiem, pomyślałbyś nad przyszłością, zajmij się czymś poważnym, znormalniej!

Ile razy słyszeliście takie zdania, padające w Waszym kierunku? Ile razy czuliście wyrzuty sumienia, bo „może coś w tym jest, może to prawda, może ja tego nie widzę?” Ile razy po prostu siedzieliście cicho, przytakując głową, nawet jeśli w myślach krzyczeliście? Ile razy ktoś próbował wmówić Wam, że jesteście nic nie wartymi osobami?

Nie daj sobą pomiatać! Przecież jesteś silną osobą! Osobą, która umie za siebie odpowiedzieć; osobą, która jest mądra i ma na siebie fajny pomysł; osobą, która bez problemu poradzi sobie w życiu. Zbyt często dajemy się tłamsić, zbyt często słuchamy niepotrzebnych nam ludzi. Zbyt rzadko zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby w naszym otoczeniu niekoniecznie chcą dla nas dobrze czy mają na nas pozytywny wpływ. Czasami trzeba otworzyć oczy i zrobić selekcję ludzi, którzy są obok. Po co na własne życzenie zatruwać sobie życie i psuć psychikę?

Podejrzewam, że każdy z Was ma jakieś wady, o których sam bardzo dobrze wie. Nie tylko wady charakteru, ale i bardziej praktyczne, jak na przykład brak umiejętności organizowania czasu czy znalezienia celu w życiu. To nie są rzeczy błahe, i bardzo dobrze, że jesteśmy ich świadomi. Tylko czemu mamy słuchać osób, które nam te wady wytykają? Sama ich świadomość jest już bolesna. A kiedy ktoś perfidnie próbuje wmówić Ci, że przez te wady jesteś nikim i nic nigdy nie osiągniesz – nie słuchaj go. Tylko wpędzisz się w depresję.

Szukaj osób, które będą z Tobą mimo wszystko, które będą Cię wspierać, jakiejkolwiek rzeczy nie obrałbyś sobie za cel. Często zdarza się tak, że osoby, które początkowo były naszym największym oparciem, z czasem przeistaczają się w ogromne, ciężkie kotwice, który ciągną nas w dół i w dół. Choć jest ciężko, trzeba umieć od takich osób się odciąć. Nie chcesz chyba przecież spędzić reszty swojego życia wierząc w to, że jesteś beznadziejny?

Nie jesteś, uwierz w siebie! Obierz sobie cel i dąż do niego małymi krokami. Z czasem będziesz stawiać te kroki coraz większe, a osoby, które kiedyś ciągnęły Cię w dół, same teraz zostaną na dnie. Będziesz mógł im pomachać z wysokiej góry, jaką jest satysfakcja :)

Zobacz inne:

1 komentarz

  1. Prawda, prawda. Otaczajmy się tymi, którzy nie chcą dla nas źle. Niektórzy to nawet niecelowo podcinają nam skrzydła… Najważniejsze, by umieć radzić sobie z tym i dalej iść do przodu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *