3 proste kroki do lepszego samopoczucia

samopoczucia

Dobra, odpowiedz szybko na pytanie: kiedy po raz ostatni zrobiłeś coś dla swojego umysłu, żeby poczuć się lepiej? Nie pamiętasz? Podpowiem Ci, jakie są 3 proste kroki do lepszego samopoczucia!

Możesz codziennie machać hantlami, kręcić biodrami na zumbie albo jeździć na rowerze. Jednak te wszystkie rzeczy związane są ze zdrowiem fizycznym – a kiedy ostatni raz zrobiłeś coś dla zdrowia psychicznego? I nie, nie mówię tu o sudoku.

Mówię tu o dobrym samopoczuciu i zwyczajnym byciu szczęśliwym. Sprawa jest o wiele łatwiejsza, niż w przypadku ćwiczeń fizycznych. Niektórzy genetycznie mają szcześciopak na brzuchu, a inni tyją od picia wody. Tutaj każdy ma równe szanse i startuje z tego samego punktu. Warto wykazać się odrobiną samozaparcia i poświęcenia codziennie odrobiny czasu, aby wyćwiczyć umiejętność szybkiej zmiany samopoczucia na lepsze :)

Pewnie zauważyliście, że są wśród Was osoby, które wydają się być zawsze w dobrym humorze, tryskają energią i wiecznie są uśmiechnięci. Wiecie, co robią? Doceniają małe pozytywne rzeczy, które dzieją się w ciągu dnia. To jest to!

1. Pomyśl o trzech miłych rzeczach, które spotkały Cię danego dnia

To mogą być naprawdę drobne rzeczy: uśmiech kogoś w tramwaju, perfekcyjne latte, fajne zdjęcie na Instagramie. Doszukuj się pozytywów, a nagle uświadomisz sobie, jak dużo ich jest dookoła Ciebie!

2. Uchwyć pozytywne chwile

Wyślij sobie sms-a o uśmiechniętej pani w tramwaju, zrób zdjęcie tej perfekcyjnej latte, machnij screenshota fajnego zdjęcia na insta. Miej je w pamięci! :)

3. Podziel się pozytywną chwilą

Wrzuć na fejsa status o uśmiechu nieznajomej kobiety, wstaw zdjęcie pysznej kawy albo udostępnij dalej fajną fotkę, którą znalazłeś na instagramie. Możliwości jest wiele, a warto dzielić się radością! Kiedy to robisz, Twoja pamięć automatycznie zapisuje to wydarzenie jako ważniejsze, a do tego pomagasz komuś innemu poczuć się lepiej!

Zapamiętaj: nie oczekuj od codziennego życia fanfar i fajerwerków. Naucz się widzieć małe pozytywy i je doceniaj. Będziesz czuł się lepiej, a ludzie, którymi się otaczasz, też na tym skorzystają :)

Zobacz inne:

4 komentarze

 1. jaaaakie pomysły podaje nam tutaj autorka ;-) rozumiem że polecasz :
  3 PROSTE KROKI DO LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA
  bo sama sprawdziłaś ich działanie, empirycznie, doświadczyłaś Tego lepszego samopoczucia, stosując „3 proste kroki”? Opowiedz o swoim doświadczeniu… :-)) prrrrroszę ];-> naucz mnie Tego.

 2. Tak jak zawasze masz dobre pomysły i świetne piszesz, tak teraz napisałaś super, ale zabrakło pomysłu. :)
  Uważam, że robienie czegoś po to, aby „zrobić fotę na Insta” jest słabe. Bo, ogólnie opisywanie każdej chwili na fb, czy innym portalu jest żałosne. Moim zdaniem, oczywiście.
  Myślę, że kluczem do dobrego samopoczucia jest właśnie wyłączenie się z internetu, i pojawienie się wśród ludzi – w realu.
  A to co będziesz robić w tym realu i na ile sprawi, że staniesz się lepszą i szczęśliwszym człowiekiem zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *