22 rzeczy, które robią mi życie

Mam dzisiaj urodzinyyy! Nadeszło nieuniknione i stuknęła mi na karku kolejna wiosna życia. I z tej okazji mam dla Was spis rzeczy, które składają się na całe moje „ja” – od ulubionych momentów, przez wspomnienia, marzenia i obserwacje :)

Wiecie, to nie jest tak, że czuję się specjalistką od życia. Ba, daleko mi do niej jak stąd do nowojorskiego Manhattanu. Ale powoli, małymi kroczkami, jakoś to życie sobie układam. Szukam, odkrywam, przeżywam dramaty małe i większe, ale nie brakuje mi też tych zajebistych momentów. Nie wygląda to co prawda jak foteczki na Instagramie, z kolorowym drinkiem i palmami w tle, ale nie narzekam. Bo moje własne życie kreuję ja sama. I są rzeczy, które to życie robią:

1. Muzyka. Ale przede wszystkim muzyka filmowa. Przy oglądaniu jakichkolwiek filmów czy bajek bardziej skupiam się na ścieżce dźwiękowej, niż na samej fabule. Fascynuje mnie, jak harmonia i dany układ melodii potrafią oddać emocje i charakter danej sceny. Taka automatyczna analiza dzieła muzycznego :D

2. Rano nie funkcjonuję, dopóki nie napiję się kawy. Muszę wziąć chociaż dwa-trzy łyki tego napoju bogów, żeby mój mózg się włączył. Z samego rana lepiej do mnie nie mówić, a tym bardziej się nie zbliżać – najpierw kofeina w żyłach, potem świat.

3. Nienawidzę ludzi, którzy nic nie robią. Od dziecka miałam masę zajęć pozalekcyjnych, a ludzie dziwili mi się, po co to wszystko robię. Moją jedyną odpowiedzią jest do tej pory: „Po to, żeby nie siedzieć bezczynnie jak Ty”. No ej, robienie rzeczy jest super!

photo-1434993568367-36f24aa04d2f

4. Moją najgorszą cechą jest to, że czasami nie potrafię ugryźć się w język.

5. Zrozumiałam, że nie wolno się do niczego zbytnio przywiązywać. Chodzi mi tutaj o uzależnianie się od czegokolwiek – czy to od ludzi, czy od przedmiotów. Czasami życie zmusza nas do twardych decyzji i trzeba umieć je podjąć.

6. Mimo mojego wieku nie do końca wiem, co chcę robić w życiu. Mam z grubsza określone kierunki, które mnie interesują, ale cały czas szukam i próbuję. Często okazuje się, że pierwsze tygodnie danej pracy czy zainteresowania są super, a potem przychodzi rzucanie tego w cholerę. Ale do 30-tki chcę to ogarnąć ;)

7. Słomiany zapał to chyba najtrafniejsze określenie pasujące do mojej osoby. Nie zliczę, ile rzeczy próbowałam (albo chociaż bardzo, bardzo chciałam) robić. Jednak wyrzuty sumienia pojawiające się pewien czas rzuceniu wszystkiego w cholerę sprawiają, że zazwyczaj daję danej rzeczy jeszcze jedną szansę.

8. Życie pokazało mi, że nieważne jest, jaki masz start w życiu – jeśli chcesz coś osiągnąć i do tego dążysz, dasz radę – może trochę później, niż ci lepiej ustawieni, ale jednak się uda.

photo-1436919831943-52437d8d9bfd

9. Nie lubię polskiej mentalności. Ogromna część naszego społeczeństwa zachowuje się w sposób dla mnie niedopuszczalny. Inne nacje są złe, homoseksualiści są źli, politycy są źli, a sąsiad kupił lepszy samochód, bo na pewno zrobił jakiś przekręt.

10. Rzeczą, która bezwzględnie poprawia mi humor – w każdej dosłownie sytuacji – jest śpiew. Zazwyczaj wybieram bajkowe hity, typu”Kolorowy Wiatr” albo „Miłość rośnie wokół nas” :D

11. Zdarzają mi się chwile, kiedy czuję strach – taki, który przygniata klatkę piersiową i powoduje ucisk w splocie słonecznym. Boję się tego, że nic w życiu nie osiągnę, że wszystko, co robiłam do tej pory, okaże się kompletnie bezcelowe.

12. Nie cierpię przebywać w tłumie.

13. Wiem, że wbrew (ponownie) polskiej mentalności – warto się wyróżniać. Szczególnie intelektualnie. I nie chodzi mi tutaj o znajomość na przykład fizyki kwantowej, ale… robienie czegoś. Każde hobby, nawet wydające się błahym, poszerza horyzonty.

photo-1433785567155-bf5530cab72c

14. Kiedy poznaję kogoś nowego jestem przerażona, że albo nie będę wiedziała, co powiedzieć, albo konkretnie się walnę. Mimo tego, że bez problemu przemawiam publicznie, to przed kimś „nowym” chcę wypaść jak najlepiej, co zazwyczaj przynosi odwrotny skutek :D

15. Jestem w trakcie pisania książki.

16. Kłótnie nic nie wnoszą. Uwielbiam ostro wymieniać zdania a potem trzasnąć drzwiami, ale jestem świadoma, że jedyną rzecz jaką to udowadnia, to moja własna słabość.

17. Wiele rzeczy ominęło mnie przez własne wymówki. Nie mam czasu, nie dam rady, to nie dla mnie – a czas i tak spływał mi na odświeżaniu fejsa albo bezczynnym gapieniu się w okno. Mądrze.

photo-1434210330765-8a00109fc773

18. Od dziecka jestem zakochana w fantastyce. Do tej pory potrafię kupować książki, które czytałam jeszcze w gimnazjum. Przez miłość do tego gatunku literackiego powstała kolejna – do wszystkiego, co geekowe. Jeśli powiecie w mojej obecności „Star Wars” albo „Doctor Who” możecie być pewni, że na 99,99% wydam z siebie dziwny odgłos, między piskiem a jękiem rozkoszy.

19. Nie ma dla mnie nic ważniejszego, niż związek. Nie uważam, że bycie singlem jest złe – po prostu dla mnie świadomość tego, że po przyjściu do domu mam się do kogo przytulić, wypłakać albo powyklinać na szef czy wykładowcę jest niesamowitym komfortem. Nie zmieniłabym tego na nic innego.

20. Wiem, że strach przed próbowaniem nowego może być większy niż odwaga. Ale warto przełamywać swoje słabości, bo praktycznie na pewno wyjdzie nam to na dobre. A jak nie – przynajmniej nie będziemy pluli sobie w brodę, że nie spróbowaliśmy :)

photo-1435575583587-9147502129f1

21. Nauczyłam się, że jakość > ilość. Przypisuję tę zasadę do całego życia – znajomości, zakupów czy przyjemności.

22. Otwarcie się na ludzi wnosi do życia ogromną ilość pozytywnych wibracji. Mówi to osoba, która od dziecka jest totalnym odludkiem ;)

Zobacz inne:

14 komentarzy

  1. Większość puntów jest jakby wyjętych z moich ust! A jaką muzykę filmową lubisz najbardziej ? Co do punktu 10 to ja uwielbiam piosenkę z Alladyna. Od razu poprawia mi humor! :D

  2. Wszystkiego najj ♥ ;*
    Bardzo fajny wpis. Mam bardzo podobnie, poza kawą, książką, kłótniami i fantastyką :)

  3. Wypisz wymaluj jak u mnie!

    A tak szczerze, to sto lat sto lat! Jak odludek odludkowi – odwagi w życiu i wszystko będzie dobrze. Zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *